DYPLOMOWANY SPECJALISTA DS. KADR I PŁAC

Dyplomowany specjalista ds. kadr i płac

Również dla osób bez matury

Absolwent nabywa wiedzę i umiejętności potrzebne do pracy w dziale kadrowo- płacowym w strukturach dużych, średnich i małych firm, urzędach, biurach rachunkowych i innych organizacjach, a także do świadczenia usług zewnętrznych o tym charakterze, w oparciu o obowiązujące ramy formalno-prawne w tej dziedzinie.

Treści kształcenia:

·       Prowadzenie rekrutacji i selekcjonowanie kandydatów do pracy,

·       Zatrudnianie, dokumentowanie i wynagradzanie osób na podstawie umów cywilnoprawnych,

·       Nawiązywanie i rozwiązywanie stosunku pracy, prowadzenie dokumentacji pracowniczej,

·       Rozliczanie i dokumentowanie wynagrodzeń, różnego typu świadczeń i obciążeń związanych z pracą,

·       Rozliczenia z ZUS, z urzędem skarbowym,

·       Podstawy prawne w sprawach kadrowych i płacowych,

·       BHP w pracy,

·       Elementy ekonomii i statystyki,

·       Etyka zawodowa,

·       Pracownia informatyczna,

·       Język obcy zawodowy.

Warunki rekrutacji*:

Ukończone liceum, technikum lub szkoła policealna, albo ukończona branżowa szkoła II stopnia oraz zdany egzamin potwierdzający kwalifikacje w danym zawodzie lub świadectwo dojrzałości.

Uwaga! *W procesie rekrutacji MATURA NIE JEST WYMAGANA.